Uçak Bileti Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin

Gelişen teknoloji ve şartlar doğrultusunda artık sık sık seyahat etmek neredeyse çok kolay bir işlem haline geldi. Eskiye bakıldığında, bir iş seyahati ya da eş dost akraba ziyareti için gidip gelme imkanları bu kadar gelişmiş değildi. Yapılan yeni havalimanları geliştirilen son düzeyde teknoloji ve araç imkânlarıyla artık bir yerden bir yere uçak ile seyahat etmek çok kolay.

Üstelik eskiden maliyet olarak sizi sarsacak fiyatlara uçak bileti alma devride kapandı. Artık seyahat öncesinde küçük bir araştırma yaparak en uygun uçak bileti bularak hem seyahat işinizi önceden hallediyorsunuz hem de uygun fiyatlı aynı zamanda konforlu bir seyahat gerçekleştiriyorsunuz.

Önceden uçak ile seyahat etmek lüks ve ulaşılması gereken zor bir hayal iken artık günümüzde uçak ile seyahat imkânları çok geliştiği için toplu taşıma araçlarından otobüs ile bir yerden bir yere gitmek kadar kolaylaştı. Üstelik eskisi kadar çokta pahalı değil, ufak bir ucuz uçak bileti araştırması yapılması yeterli olacaktır.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulurum?

 Ucuz uçak bileti bulmak için yapılması gerekenlerin başında sıkı bir araştırma yapmak ve bunu son ana bırakmamak önemlidir.

Seyahat Sürenizi Esnek Tutun Geniş Zaman Aralığı Ayarlayın

Örneğin belli bir saat aralığına kendinizi endekslerseniz normalden de pahalı bir fiyata bilet almak zorunda kalırsınız. En uygun uçak bileti almak için seyahat saat aralığınızı ve dönüşünüzü esnek tutun denilmesinden kasıt şu nedenledir.

Örneğin akşam 20.00’da orda olmak zorunda iseniz siz bu yolculuk için bilet saatinizi ya bir gün öncesinden gece geç vakitte alıp ya da o günün sabah erken saatlerini tercih etmeniz sizin için maliyet konusunda daha faydalı olacaktır.

  • Yolcu sayısının az olduğu günlerde bilet fiyatlarının durumu ortadadır. Sizlerde buna göre kendinizi ayarlayıp yolcu kapasitesinin doluluk ve azlık gösterdiği günleri takip ederek size göreen uygun uçak bileti fırsatını yakalayabilirsiniz. Genelde hafta içi yolcu sayısı az olup hafta sonu yolcu sayısının tavan yaptığı günlerdir.
  • Her sektörde olduğu gibi yolculuk konusunda da son dakika indirimleri gibi günleri kaçırmayıp fırsatları yakalayabilirsiniz. En uygun uçak biletibulmak isteyenler için küçük bir tavsiyedir.

Erken Rezervasyon İle Uygun Fiyata Seyahat Edin

Erken rezervasyon her şekilde size artılar sağlayan bir durumdur. En büyük artısı ise maliyetkonusundadır. Son ana bırakılan bilet alma durumlarında ya yer bulamıyorsunuz planladığınız programınızı iptal etmek zorunda kalıyorsunuz ya da olduğundan çok daha fazla fiyata bilet almak zorunda kalıyorsunuz.

En uygun uçak bileti bulabilmek için araştırıp, didinmek yerine erkenden rezervasyon yaparak hem kafanız rahat olsun hem de bütçeniz zarar görmesin.

Her Zaman B Planınız Olsun

Bu konuda sadece bir firmaya bağlı kalmak ne denli doğrudur tartışma konusudur. Sık sık uçuş yapan biri için çeşitli firmalar ve ulaşım sıklığına göre en az tercih edilen havalimanının tercih edilmesi ucuz uçak bileti bulmak için başvurulan bir diğer yoldur.

Tek Yön Bilet Tercih Edin

Aynı firmadan hem gidiş hem dönüş için bilet almak yerine farklı firmalardan tek yönlü bilet almak sizin için THY uçak bileti alma konusunda verilen küçük bir tavsiyedir.

Puan Biriktir Ve Bir Sonraki Uçuşunu Daha Uyguna Gerçekleştir

Puan biriktirerek bir sonraki seyahatinizde ucuz uçak bileti temin etmeniz çok kolay. Bunun için bilet alımlarınızda kredi kartınızı ve puan biriktirme sistemini kullanarak sizlerde bu işlerinizi fırsata dönüştürün.

Bunlar gibi birçok kampanya ve fırsatlardan haberdar olmak için https://www.rotaradar.com/ sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *